Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny
Założycielka Zgromadzenie Powołanie Wydarzenia Kontakt
wydarzenia - rok 2021
wydarzenia - rok 2020
wydarzenia - rok 2019
wydarzenia - rok 2018
wydarzenia - rok 2017
wydarzenia - rok 2016
wydarzenia - rok 2015
wydarzenia - rok 2014
wydarzenia - rok 2013
wydarzenia - rok 2012
wydarzenia - rok 2011
wydarzenia - rok 2010
wydarzenia - rok 2009
wydarzenia - rok 2007
wydarzenia - rok 2006
wydarzenia - rok 2005
wydarzenia - rok 2004

Wydarzenia - rok 2008

31.12. 08 r. - SYLWESTER.
Ostatni dzień roku! Na wspólnotowych adoracjach przepraszamy Pana Boga za to, co nie wyszło z naszej strony, dziękujemy za niezmierzone Miłosierdzie i prosimy o łaski na Nowy Rok.
więcej...
28.12. 2008 r. - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY.
Z całym Kościołem oddałyśmy cześć Świętej Rodzinie - naszym niezawodnym Orędownikom u Boga. W Uroczystość patronalną Zgromadzenia podczas wspólnotowej Eucharystii siostry odnowiły swoje śluby.
Niech duch Nazaretu panuje w każdym sercu i w każdej rodzinie.


(7kB)
XXXI Europejskie Spotkanie Młodych w Brukseli.
28 grudnia s. Sabina Pruszyńska wyruszyła z młodzieżą z Mławy. Z Białegostoku pojechała s. Joela Zawadzka. Spotkanie młodych chrześcijan zakończy się 2 stycznia 2009 roku. Przewidywana liczba uczestników to ok. 40 tys. osób z całego kontynentu. Przyświecało mu hasło "Budować Europę zaufania".
więcej...
(6kB) BOŻE NARODZENIE 2008

Wszystkim naszym przyjaciołom, znajomym
i wszystkim odwiedzającym tę stronę internetową życzymy, by Emmanuel - Bóg z nami swoją zbawczą obecnością napełniał naszą codzienność błogosławieństwem, pokojem i radością.
2-7 grudnia 2008 r. - Spotkanie formacyjne junioratu w Komorowie.
Udział wzięło 11 sióstr. Zorganizowała i prowadziła s. Mistrzyni Bolesława Wierzchowska. Temat: " Jedność z Bogiem poprzez jedność w sobie" W ramach spotkania siostry miały dzień skupienia, który prowadził O. Mieczysław Józwiak- jezuita
28 - 30. 11. 08 r. - Taize w Kenii.
Nairobi - stolica Kenii stała się kolejnym etapem "Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię" - spotkania zorganizowanego przez Ekumeniczną Wspólnotę z Taize.
Główny temat to "Dzielić się nadzieją". Na program tego międzynarodowego spotkania składało się przede wszystkim wspólne świętowanie, modlitwa i dzielenie się. Centralnym miejscem były tereny Niższego Seminarium pod wezwaniem Królowej Apostołów w stolicy Kenii.
Program poranny realizowano w 70 parafiach, kongregacjach kościelnych i instytucjach religijnych. Młodzi goście mogli tam odkrywać miejsca "cierpienia i nadziei", a także zaangażowania i inicjatyw "ludzi nadziei". W godzinach popołudniowych odbywały się spotkania tematyczne.
Swój udział zgłosili młodzi Afrykańczycy z innych krajów Czarnego Lądu: Tanzanii, Ugandy, Rwandy, Burundi, z Demokratycznej Republiki Kongo. Będą również uczestnicy z RPA, Madagaskaru, Zambii, Sudanu, Mozambiku, Angoli… Ponad 120 młodych ludzi przybyło z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Pierwsi uczestnicy przyjechali już 15 listopada, aby uczestniczyć w programie przygotowanym w różnych wspólnotach stolicy Kenii.
Celem spotkania była pomoc młodym ludziom w ich poszukiwaniu Boga i pragnieniu zaangażowania się w Kościele i społeczeństwie.
28 - 30. 11. 08 r. - Spotkanie formacyjne w Ciechocinku u Misjonarzy Świętej Rodziny.
Z inicjatywy Siostry Wikarii - s. Tamary Jankowiak, siostry do dziesięciu lat po profesji wieczystej miały możliwość spotkania formacyjnego w Centrum Duchowości Świętorodzinnej. Spotkanie poprowadził ks. Adam Bajorski. Uczestniczyło w nim 11 sióstr.
Profesja zakonna w Zambii.
23.11.08 r. - Uroczystość Chrystusa Króla. W uroczystość Chrystusa Króla w domu nowicjatu w Zambii pięć Sióstr złożyło pierwsze śluby
1. S. Filister Mwongeli Kong'oku z Zambii
2. S. Florence Munguba z Kenii
3. S. Lilian Ateno z Kenii
4. S. Maryrose Wachera Kimita z Kenii
5. S. Michalina Gacheri Muruja z Kenii
23.11.08 r. - Uroczystość Chrystusa Króla.
Dzień założenia Zgromadzenia, a zatem dzień wdzięczności za nasze powołanie, charyzmat i za wszystko, co się wydarzyło na chwałę Bożą w przeciągu 103 lat istnienia misjonarek .
Uroczystości w szkole w Białymstoku.
Od dnia 15 listopada 2008 roku Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny im. Błogosławionej Bolesławy Lament, prowadzone przez nasze siostry w Białymstoku, mają halę sportową, którą poświęcił Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Również tego dnia, na ręce siostry Dyrektor Emanueli Marianny Szefel Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny - Weronika Mackiewicz - przekazała sztandar symbolizujący placówkę, który został wyhaftowany przez siostrę Akwilę Polak. Uroczyste wręczenie sztandaru odbyło się na nowopoświęconej hali sportowej.
więcej...
Powstała Rodzina Misyjna bł. Bolesławy dla młodzieży
W sobotę 8 listopada2008 w białostockim domu przy ul. Zielnej 16 zainaugurowano spotkania grupy młodzieżowej Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy. Inicjatorką i opiekunem jest s. Tomira Brzezińska.
Rekolekcje Rodziny Misyjnej w Białymstoku - w Sanktuarium Matki Założycielki.
Tegoroczne rekolekcje Rodziny Misyjnej Bł. Bolesławy Lament przygotowujące do Uroczystości Chrystusa Króla przeprowadził w naszym Sanktuarium, w dniach 7-9 listopada 2008 roku, ks. Adam Bajorski Misjonarz Świętej Rodziny z Ciechocinka. Wzięło w nich udział przeszło 50 osób z Rodziny Misyjnej gromadzącej się przy Sanktuarium jak również członkowie tej wspólnoty z Parafii Błogosławionej Bolesławy.
więcej...
Referat s. Marietty Jadwigi Kuniszewskiej.
Na spotkaniu osób pracujących w świetlicach socjoterapeutycznych s. Marietta wygłosiła referat pt. "Wsparcie rodziny podstawą pomocy dziecku w placówce socjoterapeutycznej".
więcej...
Spotkanie sióstr przelożonych w Komorowie.
Weekendowe spotkanie formacyjne dla przełożonych trwało w dniach 7-9 listopada. Prelegentem był o. Tadeusz Kotlewski SI, który w przeważającej części swego wystąpienia, przybliżył aspekt psychologiczny wspólnoty zakonnej.
Strona internetowa Delegatury Wschodniej.
Siostry z Delegatury Wschodniej utworzyły swoją stronę internetową, na której można znaleźć więcej informacji o ich posłudze w Rosji i na Białorusi. Oto adres:
www.misjonarki.org
Tydzień misyjny.
W niedzielę 19 października 2008 s. Eligia Chomicka z przedszkolakami (Białystok, ul. Zielna) przygoowała liturgię na wszystkie Msze Święte w kościele parafialnym p.w. Św. Stanisława BM. Dzieci kwestowały na pomoc misjom.
Komorowska Wspólnota również przygotowała podobną akcję.
Wizytacja Matki Generalnej w USA.
M. Weronika Mackiewicz udała się 22 września do wspólnot w USA ażeby dokonać wizytacji kanonicznej. Nasze siostry posługują w tym kraju w trzech wspólnotach. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia przedszkola w Burlington.
Powrót Matki do Komorowa planowany jest w dniu 17 października.
Nowa placówka w Kenii, nad Oceanem Indyjskim.
W niedzielę 28 września 2008 w miejscowości Watamu - 16 km od Malindi odbyło się otwarcie nowego domu zakonnego. Na uroczystość przybył Ks. Janusz Urbańczyk - sekretarz Nuncjusza w Kenii oraz ordynariusz diecezji Malindi Biskup Francis Baldacchino, który przewodniczył całej ceremonii. W radości otwarcia nowego domu nie mogło zabraknąć naszych siostr z sąsiednich wspólnot: Madunguni i Kanyakine. Z Nairobi przybyła S.Anicieta I S.Laura. Wśród gości były także siostry z zaprzyjaźnionych zgromadzeń: siostry franciszkanki i siostry Św. Józefa - pracujące w diecezji Malindi.
Nowy dom dla sióstr został przerobiony z byłego przedszkola. Posiada 4 pokoje z łazienkami, pokój gościnny z łazienką, pokój na kaplice, pralnię, biuro dla siostry pracujacej w parafii, jadalnię, kuchnię. Dodatkową dogodnością jest jego położenie w pobliżu koscioła.
Już od pierwszych chwil siostry doświadczyły ogromnej życzliwości parafin. To oni wyposażyli dom w łóżka, stoły, potrzebne naczynia. Parafianie przygotowali także uroczystą liturgię z tańcami i śpiewem w jezyku ki Swahili. Po Mszy św. odbyla się część artystyczna i powitanie siostr przez różne grupy i starszyznę.
Watamu to miasto turystyczne więc było też na Mszy św. sporo turystów.
Cieszymy się, że mamy drugą placowkę w diecezji Malindi. Madunguni i Watamu są oddalone od pozostałych placówek 800 km, więc dla siostr ze wschodniej części Kenii bedzie łatwiej o spotkania i wymianę doswiadczeń. Przełożoną nowej placówki jest S. Malgorzata Jedrzejczak. S. Agata bedzie zaangażowana w pracę parafialną. Od stycznia 2009 dołaczy do wspólnoty trzecia siostra - neoprofeska.
Obie placówki nad Oceanem Indyjskim nie są łatwe. Plemię, które tam zamieszkuje z trudem przyjmuje Ewangelię; owoców pracy nie odrazu się zobaczy. Obejmijmy nasze misjonarki tam pracujace goracą modlitwą.
03-05. 10.08 r. - Spotkanie formacyjne Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy
Komorowie odbyło się IV spotkanie animatorów Wspólnot Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy. Wzięło w nim udział 18 osób świeckich i 9 Sióstr. Wspólnoty z Białorusi (Mohylew i w Pińsk) reprezentowała S. Fabiana Potrząsaj - Przełożona Delegatury Wschodniej.
więcej...
28.08.08 r. - Beatyfikacja Ks. Michała Sopoćki w Białymstoku
Duża liczba sióstr misjonarek uczestniczyła we Mszy Świętej beatyfikacyjnej w Białymstoku.
Nowy Błogosławiony jest szczególnie bliski naszemu Zgromadzeniu. Od 1955 r, pełnił posługę kapelana w ówczesnym naszym domu przy ul. Poleskiej 42 w Białymstoku. Od 1970 roku ze względów zdrowotnych bł. ks. Michał Sopoćko zamieszkał w naszym domu pozostając w nim aż do śmierci. Zgromadzenie oddało do Jego dyspozycji pokój na parterze domu z przyległym do niego przedpokojem i przejściem bezpośrednim do łazienki. Siostry zapewniły też całkowite utrzymanie i otoczyły opieką. Żyje jeszce wiele sióstr, które znały księdza Michała i były przy Jego śmierci.
Cieszymy się z całym Kościołem, że mamy w osobie bł. ks. Michała Sopoćko nowego orędownika za nami u Boga.
więcej...
10.08.08 r. - Jubileusz 25 - lecia życia zakonnego.
W kościele parafialnym p.w. NMP Matki Kościoła w Białymstoku siedem sióstr dziękowało Bogu za 25 lat życia charyzmatem bł. Bolesławy:
      s. Brygida Danuta Karwowska,
      s. Eigia Barbara Chomicka,
      s. Genowefa Krystyna Rekowska,
      s. Józefina Naskręt,
      s. Maksymiliana Anna Kalinowska,
      s. Patrycja Ewa Krasowska,
      s. Sebastiana Elżbieta Grygiel.
W uroczystości wzięły udział rodziny i znajomi Sióstr Jubilatek, a także wiele sióstr z różnych domów w Polsce.
Okazje jubileuszy w Zgromadzeniu są czasem wyrażania wdzięczności Bogu za dar powołania, ale także wyrażania i doświadczania szczególnej jedności ze Zgromadzeniem.
27.07.08 r. - Śluby wieczyste w Baranowiczach (Białoruś).
Na wieki ślubowały Bogu: s. Aleksandra Olga Rybałtowska i s. Marina Maria Jeskiewicz.
W Uroczystości wzięła udział Matka Generalna - M. Weronika Mackiewicz.
Siostrom wieczystkom życzymy wypływania na głębię życia powołaniem.
06.07.08 r. - Jubileusz 50 - lecia życia zakonnego.
W Reszlu, w kościele parafialnym świętowałyśmy złoty jubileusz profesji zakonnej sześciu sióstr:
      s. Angeliny Genowefy Pawelskiej,
      s. Florentyny Anny Kozłowskiej,
      s. Olimpii Barbary Szubielskiej,
      s. Ewy Heleny Szerszeń,
      s. Honoraty Zofii Adamczyk,
      s. Hermany Anieli Paruch.
Dostojnym jubilatkom wdzięczne jesteśmy za świadectwo wierności i życzymy potrzebnych łask w dalszej służbie Kościołowi i Zgromadzeniu.
27-30.06.08 r. - Rekolekcje ekumeniczne
W Sanktuariium Matki Założycielki w Białymstoku miały miejsce rekolekcje ekumeniczne.
29.06.08 r. - Uroczystość Świetych Apostołów Piotra i Pawła - patronów naszego Zgromadzenia.
W tym roku ta utoczystość jest szcególna ze względu na rozpoczynający się w Kościele Powszechnym Rok Świętego Pawła.
więcej...
22.06.08 r. - Pierwsza profesja
W domu nowicjatu, na zakończenie ośmiodniowych rekolekcji, dwie siostry złożyły pierwszą profesję zakonną: s. Maksymiliana Magdalena Klepczyńska i s. Maria Anna Ziarko.
Siostrom neoprofeskom życzymy, by doświadczając łaski Pana, szły z radością Jego drogami.
21.06.08 r. - Przyjęcie do nowicjatu
W Chełmnie trzy dziewczęta, przez akt obłóczyn, rozpoczęły nowicjat:
Katarzyna Wójcik - S. Faustyna
Teresa Gawin - S. Karolina
Wioleta Małysiak - S. Małgorzata.
Siostrom nowicjuszkom życzymy wielkodusznego trwania w szkole Jezusa z Nazaretu.
13-15.06.08 r. - Rekolekcje Rodziny Misyjnej w Gietrzwałdzie.
55 członków Rodziny Misyjnej pezrżywało swoje rekolekcje pod kierunkiem ks. Misjonarza Świętej Rodziny z Ciechocinka.
24.05.08 r. - Ogólnopolski Dzień Wspólnoty Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy Lament
W Białymstoku spotkali się przedstawiciele wszystkich ośrodków Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy Lament na świętowaniu Dnia Wspólnoty.
Na spotkanie przybyła grupa czcicieli bł. Bolesławy z Łowicza na czele z Ks. Proboszczem parafi Świętego Ducha (parafii chrztu Matki Założycielki), Ks. Władysław Moczarski.
Spotkanie przebiegało w trzech etapach: pierwszy ( w godzinach południowych) w Sanktuarium bł. Bolesławy przy ul. Stołecznej. Drugi etap miał miejsce w domu zakonnym przy ul. Zielnej w Białymstoku. Trzeci etap rozpoczął się o godz. 21.00 w parafii pw. Bł. Bolesławy w Białymstoku.
Spotkanie zakończono Mszą Świętą o pólnocy, na której przyjęto nowych członków Rodziny Misyjnej.
więcej...
18.05.08 r. - Śluby wieczyste w Komorowie
W Uroczystość Świetej Trójcy, o godzinie 12:30 w kościele parafialnym Narodzenia NMP w Komorowie, podczas uroczystej Eucharystii, profesję wieczystą złożyły trzy siostry: s. Agnieszka Rudzka, s. Jana Aneta Morzyc i s. Weronika Barbara Szczurzewska.
W Uroczystości wzięło udział wielu gości: rodziny i przyjaciele sióstr wieczystek, a także siostry z wielu wspólnot. Towarzyszyło ośmiu kapłanów. Głównym celebransem był ks. Jakub Szcześniak z Lasek.
Siostrom wieczystkom życzymy radosnego i wiernego trwania w konsekracji.
więcej...
Kwietniowe spotkania formacyjne.
Jednodniowe spotkania formacyjne dla pracowników szkół, przedszkoli i świetlicy socjoterapeutycznej prowadzonych przez nasze Zgromadzenie pod kierunkiem O. Eugeniusza Śpiołek (Zakon Pijarów) odbyły się w trzech miejscach: w Białymstoku (2 kwietnia), w Lublinie (9 kwietnia) i w Komorowie (23 kwietnia).
Dzieci z Klasy IV "C" ze Szkoły Podstawowej Nr 94 w Warszawie - Włochy, zorganizowały pod kierunkiem swego wychowawcy Pana mgr Krzysztofa Długołęckiego loterię fantową na rzecz pomocy biednym dzieciom (sierotom) z Domu Opatrzności Bożej w Lusace - Chawama (Zambia), prowadzonego przez Siostry Misjonarki Świętej Rodziny.
Zebrano sumę w kwocie 1.000,00 zł.!
Dziękujemy Dzieciom za ich zaangażowanie i gorące serca. Naszą wdzięczność kierujemy także do Pana Wychowawcy i Rodziców Dzieci, którzy pomagali w tym pięknym dziele.
Niech ofiara złożona dla potrzebujących dzieci zaowocuje Bożym błogosławieństwem i radością serca.
27.04.08 r. - Kościół prawosławny obchodzi świeta wielkanocne.
Wszystkim wyznawcom prawosławia życzymy głębi łask od Zmartwychwstałewgo Pana.
(2kB)  Osoby rozliczające się z podatku dochodowego informujemy, że można przekazać 1% podatku na Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku. Zachęcamy do wsparcia, a za każdą złotówkę będziemy wdzięczne.
więcej...
Wyjazd powołaniowy do Makowa Mazowieckiego.
Siostry juniorystki na czele z Mistzynią Junioratu - s. Bolesławą Wierzchowską udały się w tygodniu powołaniowym do Makowa, do parafii p.w. Św. Alberta Chmielowskiego. Podczas Eucharystii włączyły się w śpiew, czytania liturgiczne i modlitwę powszechną.
15 kwietnia siostry przeprowadziły katechezy w gimnazjum i szkole średniej. Na katechezy dojechała s. Tarsycja Krupińska - misjonarka z Zambii.
więcej...
13.04.08 r. - Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczął się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Z tej okazji Ojciec Święty Benedykt XVI skierował do wszystkich wiernych specjalne orędzie "Powołanie w służbie Kościoła misyjnego".
09.04.08 r. - Targi zakonne na KUL - u w Lublinie. Nasze Zgromadzenie reprezentowała s. Róża Naskręt, s. Imelda Deptuła, s. Agnieszka Rudzka oraz siostry z domu lubelskiego.
więcej...
25.03.08 r. - Matka Generalna - M. Weronika Mackiewicz udała się do Afryki na wizytację placówek delegatury afrykańskiej.
(5kB)


23.03.08 r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Odwiedzającym naszą witrynę życzymy radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. Jego łaska niech będzie siłą do kroczenia za Nim.

20.03.08 r. - WIELKI CZWARTEK.
W naszych Wspólnotach wybrzmiewała Modlitwa Arcykapłańska - testament Jezusa i nasz charyzmat.
Wieści z NIDZICY.
W okresie Wielkiego Postu s. Samuela Halina Grygo przy współpracy z panią Jadwigą Łubińską przygotowała okolicznościowy program artystyczno - religijny na podstawie "Małego Księcia" autorstwa Brygidy Gucwa pt. "Szukam Przyjaciela " W programie wzięła udział 16- sto osobowa grupa misyjna dzieci "Echo 2008" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy z parafii NP NMP i Św. Wojciecha pod kierunkiem. Dzieci zaprezentowały program w Nidzicy aż 6 razy w tym w parafii Błogosławionej Bolesławy Lament.
więcej...
W dziale: Zgromadzenie - rekolekcje, zostały zamieszczone terminy rekolekcji dla dziewcząt w czasie wakacji. Zapraszamy!
W okresie Wielkiego Postu siostry podejmowały wiele inicjatyw apostolskich. Siostry katechetki aktywnie uczestniczyły w przeprowadzeniu rekolekcji wielkopostnych w parafiach.
W Różanie s. Kornelia Chmielewska, jak co roku, zorganizowała sztukę teatralną. Tym razem była to "Miriam z Magdali". Sztukę wystawiano kilka razy w Miejskim Domu Kultury.
W Białymstoku s. Alina Król zorganizowała z dziećmi przez siebie katechizowanymi przedstawienie Męki Pańskiej. Przedstawienie odegrano kilka razy w różnych miejscach. Gościnnie grupa wystąpiła w parafii w Czarnej Białostockiej a także w białostockim hospicjum.
08.03.08 r. - Poświęcenie kaplicy w budynku szkoły podstawowej naszego Zgromadzenia przy ul. Dobrej w Białymstoku. Kaplica otrzymała tytuł Matki Bożej Królowej Polski.
22-24.02.08 r. - Spotkanie formacyjno - szkoleniowe sióstr przełożonych z Polski i Delegatury Wschodniej. Spotkanie miało miejsce w Białymstoku, w sanktuarium bł. Bolesławy. Tematem wiodącym była komunikacja interpersonalna.
W czasie ferii zimowych w naszym Zgromadzeniu zorganizowano cztery turnusy rekolekcji dla młodzieży: w Białymstoku, w Chełmnie, Kętrzynie i Komorowie.
02.02.08 r. - Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Osób Konsekrowanych.
W łaczności ze wszystkimi osobami poświęconymi Bogu przeżywałyśmy dziękczynienie za łaskę powołania zakonnego. W miarę możliwości uczestniczyłyśmy w Eucharystiach sprawowanych w katedrach diecezji, na terenie których pracujemy.
S. P. Marietta Jadwiga Kuniszewska nadesłała swoją refleksję "Wieczernikowe spotkania na podlaskiej ziemi". Warto przeczytać!
więcej...
29.01.08 r. - Liturgiczna uroczystość bł. Bolesławy.
29 stycznia o godz. 17.00 w Sanktuarium w Białymstoku, Mszę Świętą o dar kanonizacji Matki Założycielki odprawił J. E Ks. Abp Stanisław Szymecki. Świętowanie poprzedziło triduum modlitw pod kierunkiem Ks. prałata Tadeusza Żdanuka, który codziennie wygłaszał konferencje o Matce Bolesławie. Na uroczystości w tym roku przybyło wielu białostoczan. Znacznie więcej niż w minionych latach.
Uroczyste Msze Święte o dar kanonizacji przeżywały wszystkie nasze wspólnoty. W wielu wypadkach były to Eucharystie w kościołach parafialnych. Wierni mieli możliwość modlitwy za przyczyną bł. Bolesławy oraz uczczenia Jej relikwii.
Na szczególne wspomnienie zasługuje świętowanie w katedrze diecezji warszawsko - praskiej, gdzie z inicjatywy Akcji Katolickiej została odprawiona Msza Święta, a po niej złożono wieniec pod tablicą upamiętniającą pracę charytatywną Matki na Pradze.
więcej...
28.01.08 r. - W Nairobi odbyło się przyjęcie do postulatu. Nasze nowe kenijskie postulantki to: Agnes Nyambura i Winfred Kalunde.
26.01.08 r. - W domu nowicjatu w Kabwe odbyły się obłóczyny.
Nowicjuszkami I roku są: s. Concepter Ombaye z Kenii, s. Grace Ngima Nyaguthii z Kenii i s. Barbra Mwale z Zambii.
Tego samego dnia do postulatu została przyjęta Natalia Tembo.
18-25.01.08 r. - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
W naszych wspólnotach gorliwiej modlimy się o dar jedności. Staramy się uczestniczyć w oficjalnych spotkaniach ekumenicznych oraz gdzie się da je animować.
Tegoroczny tydzień ekumenicznej modlitwy obchodzi setne urodziny.
więcej...
Opowiadanie dla dzieci o bł. Bolesławie. Nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu została wydana nowa książka pani Ewy Skarżyńskiej, adresowana do dzieci, pt. "O polskich świętych dzieciom". Autorka pięknym, żywym językiem opowiada o 84 polskich świętych, błogosławionych i sługach Bożych, a wśród nich także o naszej Matce - bł. Bolesławie Lament. Dzięki uprzejmości pani Ewy Skarżyńskiej możemy zamieścić cały tekst opowiadania na naszej stronie internetowej.
więcej...
08.01.08 r. - Powstała długo oczekiwana placówka w Tanzanii, w Dar es Salaam (w suahili: Dom Pokoju). Miejscowość położona we wschodniej części tego kraju nad Oceanem Indyjskim jest największym miastem i jednocześnie portem. Jest to ośrodek administracyjny regionu Pwani, liczący około 2,5 mln mieszkańców. Do roku 1981 Dar es Salaam było stolicą kraju.
Wraz z otworzeniem tej placówki nasze oddziaływanie w Afryce powiększa się o kolejny kraj. Nową kartę dziejów na tanzańskiej ziemi będą zapisywać s. Berta Chilese, s. Tacjana Perszon, s. Lilien Makena i s. Karen Kaemba. Życzymy siostrom gorliwości w służbie misjonarskiej na miarę Matki Założycielki - bł. Bolesławy.
07.01.08 r. - Bracia prawosławni obchodzą Boże Narodzenie. Życzymy błogosławionych Świąt.
06.01.08 r. - W Zambii sześć sióstr złożyło pierwszą profesję. Są to: s. Benedicta Magdalene Waiu, s. Charity Mwansa Chanda, s. Fides Kawira Karimi. s. Jeniffer Kinya, s. Karen Mubanga Kaemba i s. Pauline Ngwira.
06.01.08 r. - Święto Trzech Króli.
Zgromadzeniowy dzień modlitw o jedność Kościoła Chrystusowego i w intencjach misyjnych.
Z Kenii napływają niepokojące wiadomości. Po ostatnich wyborach prezydenckich w kraju dochodzi do zamieszek. Ok. 30 osób żywcem spłonęło w kościele w zachodniej Kenii, gdzie próbowały się schronić wobec ataków przemocy. Modlimy sie o pokój w tym kraju i o bezpieczeństwo dla naszych sióstr tam pracujących.
więcej...
01. 01. 08 r. - Nowy Rok.
Z Bożą pomocą, przy wstawiennictwie Bożej Rodzicielki, wkraczamy w nowy Czas. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się roku.   Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny - WYDARZENIA 2008 Powrót na górę strony PL EN