Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny
Założycielka Zgromadzenie Powołanie Wydarzenia Kontakt
wydarzenia - rok 2021
wydarzenia - rok 2020
wydarzenia - rok 2019
wydarzenia - rok 2018
wydarzenia - rok 2017
wydarzenia - rok 2016
wydarzenia - rok 2015
wydarzenia - rok 2013
wydarzenia - rok 2012
wydarzenia - rok 2011
wydarzenia - rok 2010
wydarzenia - rok 2009
wydarzenia - rok 2008
wydarzenia - rok 2007
wydarzenia - rok 2006
wydarzenia - rok 2005
wydarzenia - rok 2004

Wydarzenia - rok 2014

KOŃCZY SIĘ KOLEJNY ROK...

Czas na podsumowanie...
Bogu niech będą dzięki za wszystko, co nas spotkało w kończącym się roku. Z nadzieją, spoglądamy na Nowy 2015 Rok.

Najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła...


UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU.

(7kB)
Najświętsza Rodzino
spraw, by duch Nazaretu panował w naszej rodzinie zakonnej.

W wigilię naszego Patronalnego Święta rozpoczynamy oktawę modlitw do Świętej Rodziny.

Jutrznia na Niedzielę Świętej Rodziny...
Hymn z Nieszporów..


BOŻE NARODZENIE.

(13kB)
"Oto twój Zbawca przychodzi" (Iz 62,11)Z całego serca życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem prawdziwego i głębokiego spotkania z miłością Bożą, która objawiła się w Nowonarodzonym.

Wszak Bóg tak, nas umiłował, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy miał życie wieczne (por. J 3, 16).

Niech radość tego spotkania odnowi Waszą wiarę i pomnoży nadzieję.
(9kB) ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO.

Od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 2 lutego roku 2016 w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego, którego hasło brzmi : "Ewangelia, proroctwo, nadzieja - życie konsekrowane w Kościele dzisiaj".
Charakter obchodów tego Roku wyraża logo. Przedstawia ono gołębia utworzonego z napisanego w języku arabskim słowa "pokój". Ma to oznaczać, że powołanie do życia konsekrowanego jest przykładem powszechnego pojednania w Chrystusie. Gołąb unosi się nad symbolizującą harmonię elementów ludzkich i ponadnaturalnych mozaiką w formie wody. Tuż obok umieszczono trzy gwiazdy jako odniesienie do miłości trynitarnej. Z kolei nad skrzydłami gołębia unosi się wielościenny symbol globu oddający często podkreślaną przez papieża Franciszka mnogość kultur współczesnego świata. W logo umieszczono także dwa łacińskie napisy: "Życie konsekrowane w Kościele dzisiaj" oraz "Ewangelia, Proroctwo, Nadzieja.SKWER BŁ. BOLESŁAWY W ŁOWICZU.

W sobotę 16 sierpnia br. w Łowiczu, w liturgiczne wspomnienie św. Rocha, przy kapliczce tego świętego, miało miejsce odsłonięcie tablicy z nazwą: Skwer Bł. Bolesławy Lament.
To już kolejny akcent upamiętniający Bł. Bolesławę, tę wielką Łowiczankę, dzięki któremu - tak ufamy, będzie jeszcze bardziej znana i będzie żyła w sercach tych wszystkich, którzy dzisiaj przemierzają ulice miasta Łowicza, tak jak Ona kiedyś nimi chodziła jako dziecko i młoda dziewczyna. Właśnie tam rozpoczęła drogę, która doprowadziła Ją do świętości.
więcej...


MISJONARZE Z KUDOWY - ZDROJU W ZAMBII.

Od 8 grudnia 2013 r. świeccy misjonarze - Liliana i Leszek Sobótkowie z Kudowy-Zdroju przebywają w naszej misji w Kabwe.
Państwo Sobótkowie mają już za sobą kilkuletni pobyt na misjach afrykańskich. Zanim pod wpływem Bożego wezwania wyruszyli w świat, angażowali się w Ruch Światło - Życie i to on ich uformował w otwartości na wolę Bożą. Kiedy większość ludzi myśli raczej o spokojnej emeryturze, oni rozpoczęli nowy etap życia.
więcej...


KONCERT DZIĘKCZYNNY ZA KANONIZACJĘ JANA PAW?A II.

(5kB)


28 kwietnia w Bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie nasze siostry ze wspólnoty w Rzymie i Infernetto uczestniczyły wraz z licznie zgromadzonymi Polakami w koncercie "TE DEUM LAUDAMUS ", aby podziękować Bogu za kanonizację Jana Pawła II.
Był to koncert dziękczynny Polonii Świata.

KANONIZACJA DWÓCH PAPIEŻY.

Z Białegostoku w kanonizazji wzięło udział dziewięć sióstr.
S. Maksymiliana relacjonuje: "Sama uroczystość kanonizacji była wielkim przeżyciem, choć byłyśmy oddalone od Placu św. Piotra, to atmosfera tej chwili była obecna wszędzie. Piękna liturgia, obecność dwóch papieży i ogromnej ilości ludzi zjednoczonych w modlitwie poruszała chyba nie jedno serce".
więcej...


WIELKANOC 2014 r.

(6kB)

"Odkupił swe owce Baranek bez skazy,
Pojednał nas z Ojcem i zmył
grzechów zmazy.
Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,
Choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy".


Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania naszego Pana.NOWE PIEŚNI.

W zakładce Zgromadzenie - Duchowość umieszczone zostały dwie nowe pieśni: "Sanctissima Familia" i "Z krzyżem na piersiach". Autorką słów tych utworów jest s. Aloiza Łakowicz, muzykę do nich napisał pan Wiktor Buratyński.


MISYJNY BLOG S. DARIANY.

S. Dariana Jasińska - misjonarka z Kenii pisze bloga.
Zapraszamy do odwiedzania tej strony.
Blog s. Dariany


1% podatku można przekazywać na Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku. Zachęcamy do wsparcia, a za każdą złotówkę będziemy wdzięczne.
więcej...


CARITAS POLSKA WSPOMAGA NASZĄ MISJĘ W KENII.

Misja w Subukki jest najmłodszą kenijską placówką Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Funkcjonuje od marca 2013 roku. Do tej pory siostrom udało się m.in. założyć dziecięcą grupę taneczno-muzyczną oraz grupę "Young Missionaries" dla nastolatków, którzy niosą pomoc najbiedniejszym i starszym oraz pracują z najmłodszymi.
Siostry planują także wybudować przedszkole. I właśnie tę inicjatywę wspiera Polska Caritas. Od stycznia wysyłając SMS z hasłem KENIA na numer 72052 (2,46 zł.) możesz wesprzeć tę akcję.
Obecnie z powodu braku pomieszczeń do nauki, zajęcia przedszkolne odbywają się pod drzewem. W czasie pory deszczowej lekcje prowadzone są w prowizorycznej, zaadaptowanej ze składu narzędzi sali.
więcej...


(3kB) 01.01. 14 r. - UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI.

Pierwszy dzień roku kalendarzowego to także Światowy Dzień Pokoju, ogłoszony przez Pawła VI i obchodzony od 1968 roku.
W Nowym Roku życzymy, by łaska Boża wszystkim nam towarzyszyła i umacnia w słżbie Bogu i człowiekowi, abyśmy w nasze środowiska wnosili pokój i wzajemną miłość.
Szczęść Boże!
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Pokoju
   Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny - WYDARZENIA 2014 Powrót na górę strony PL EN