Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny
Założycielka Zgromadzenie Powołanie Wydarzenia Kontakt
wydarzenia - rok 2021
wydarzenia - rok 2020
wydarzenia - rok 2019
wydarzenia - rok 2017
wydarzenia - rok 2016
wydarzenia - rok 2015
wydarzenia - rok 2014
wydarzenia - rok 2013
wydarzenia - rok 2012
wydarzenia - rok 2011
wydarzenia - rok 2010
wydarzenia - rok 2009
wydarzenia - rok 2008
wydarzenia - rok 2007
wydarzenia - rok 2006
wydarzenia - rok 2005
wydarzenia - rok 2004

Wydarzenia - rok 2018UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA


(16kB)

"Rodzisz się, Panie, by niebo dać ludziom,
A jako człowiek jednym z nas się stałeś;
Oświeć umysły i serca pociągnij
Więzią miłości."Odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy głębi przeżyć Tajemnicy Bożego Narodzenia i radości płynącej z odkrywania miłości, jaką Bóg ukochał człowieka.
STYCZNIOWE REKOLEKCJE


(6kB)

Serdecznie zapraszamy młodzież żeńską do wzięcia udziału w styczniowych rekolekcjach.

plakat do pobrania...SĄ JUŻ WYNIKI KONKURSU!


(18kB)

Konkurs ma już swoją tradycję. Organizowany był po raz dziewiąty, z czego w ostatnich czterech kolejnych latach wyszedł poza obszar Polski i obejmował swoim zasięgiem również zagranicę.
Nadesłano ponad 300 prac z 280 placówek oświatowych i od osób indywidualnych z Polski i zagranicy, między innymi z Kazachstanu, z Rosji, z Białorusi, Litwy, USA oraz z Holandii. Konkurs spotkał się z żywym zainteresowaniem katechetów, nauczycieli, dzieci, młodzieży oraz dorosłych tak w Polsce jak również poza jej granicami.
Potwierdzeniem tego są nadesłane na konkurs pomysłowe, oryginalne, spójne tematycznie, wykonane różnymi technikami piękne prace plastyczne. Jury dokonało oceny nadesłanych prac i wyłoniło laureatów, przyznając w poszczególnych kategoriach łącznie 19 miejsc i 55 wyróżnień.
Inicjatorką konkursu jest s. Samuela Halina Grygo, katechetka z Nidzicy.
Ogółem przez 9 lat w konkursie wzięło udział prawie 5 tys. uczestników z czego 550 nagrodzonych.


Wyniki...
Więcej...PROPOZYCJE NA NAJBLIŻSZY CZAS


(17kB)

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych wakacyjnych propozycji.

plakat do pobrania...NASZE SIOSTRY WŚRÓD UHONOROWANYCH


(29kB)

15 czerwca 2018 r. w Senacie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie na Biografię Ucznia - wzoru godnego naśladowania.
Do grona laureatów zakwalifikowała się s. Marietta Jadwiga Kuniszewska - katechetka z Mławy oraz s. Samuela Halina Grygo - katechetka z Nidzicy. Gratulujemy Siostrom tego wyróznienia i życzymy obfitości błogosławieństwa Bożego w posłudze katechetycznej.więcej...
więcej...
więcej...ORATORIUM O BŁ. BOLESŁAWIE LAMENT


(22kB)

Oratorium o bł. Bolesławie Lament wyraża odwieczne pragnienie Boga: pragnienie jedności, która została zniszczona przez grzech pierworodny, Ťporozrywanať – jak to właśnie zostało wyśpiewane – mówił 3 czerwca podczas prawykonania oratorium o bł. Bolesławie Lament w parafii pod jej wezwaniem w Białymstoku metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda..
więcej...


DOBRE WIEŚCI Z NASZEJ SZKOŁY


(12kB)

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek w Białymstoku otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł. w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
więcej...3 CZERWCA, BIAŁYSTOK - PARAFIA PW. BŁ. BOLESŁAWY


(10kB)

Serdecznie zapraszamy na premierę ORATORIUM o bł. Bolesławie Lament pt. "Aby byli jedno", które obędzie się w 27. rocznicę wyniesienia Jej na ołtarze.
Oratorium zostanie wystawione w kościele bł. Bolesławy w Białymstoku, przy ul. M. Dąbrowskiej 3 w niedzielę 3 czerwca o godz. 19.00.
Libretto napisał ks. Tadeusz Golecki, a muzykę skomponował Jakub Tomalak. Wykonawcami będą: kompozytor, Zespół Abba Pater Music oraz orkiestra smyczkowa. Na oratorium składają się teksty zaczerpnięte z Pism Matki Założycielki oraz pieśni ukazujące Jej duchowość i charyzmat.

plakat do pobrania...UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.


(17kB)

"O stań się, Jezu, dla duszy
Radością Paschy wieczystej
I nas, wskrzeszonych Twą mocą,
Do swego przyłącz orszaku."Niech Chrystus Pan - promienny, powstały z martwych - napełnia nasze serca pokojem i miłością.
Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!
PRZYJDŹ I ZOBACZ!


(25kB)

Chcesz zobaczyć jak żyją siostry zakonne na co dzień? Podejrzeć nie przez dziurkę od klucza, ale stanąć obok i podpatrzeć? Zapraszamy do Komorowa!
Zjeżdżamy się w piątek na wieczór. W sobotę zostajesz Siostrą Misjonarką przez 24 h!
Informacje i zgłoszenia przyjmuje s. Tomira Brzezińska, tel. 692 584 180, tomira@poczta.onet.pl lub fb Tomira Brzezińska.

więcej...2 - 4 LUTY - REKOLEKCJE Z WARSZTATAMI PIELĘGNACJI TWARZY I MASAŻU.


(13kB)

ZAPRASZAMY DZIEWCZĘTA w wieku 16-35 lat. Nocleg i pełne wyżywienie. Zabieramy śpiwór, rzeczy codziennego użytku.
Część rekolekcyjną poprowadzi s. Tomira Brzezińska. Część warsztatową poprowadzi Magdalena Marczuk- właścicielka salonu "Urzekająca".
W programie: Eucharystia, Adoracja, możliwość spowiedzi, konferencje, medytacja, grupki dzielenia, profesjonalny warsztat z kosmetologii. Koszt udziału -0 zł ! W zamian Zdrowaśka za Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.
Miejsce - ul. Zielna 16 Białystok
Rozpoczęcie - godz. 18.30.
Zakończenie - godz. 11.30.

Zgłoszenia przyjmuje s. Tomira.
tel. 85 -663 27 20
kom. 692 584 180

Więcej...KONKURS O BŁOGOSŁAWIONEJ BOLESŁAWIE.


(18kB)

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy oraz Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Nidzicy przy współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Wydziału Nauki Katolickiej w Olsztynie, a także przy współudziale licznych podmiotów i fundatorów nagród, organizuje już po raz dziewiąty, a po raz czwarty na skalę międzynarodową, konkurs plastyczny na temat bł. Bolesławy Lament.
Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe z różnych zakątków całego świata.
Konkurs trwa od 5 stycznia 2018 r. do 25 kwietnia 2018 r.
Głównym celem konkursu jest m.in. wzbogacenie wiedzy o życiu bł. Bolesławy Lament i zwrócenie uwagi na Jej działalność wychowawczą.
Wiecej informacji w zamieszczonych poniżej załącznikach.

Regulamin...
Materiały cz. 1...
Materiały cz. 2...
Plakat...APEL O WSPARCIE REMONTU KLASZTORU W RESZLU.


(20kB)

Klasztor został ufundowany w XVI wieku przez bł. Reginę Protman - założycielkę Sióstr Katarzynek. Po II wojnie światowej - w 1946 roku Siostry Katarzynki przekazały go Misjonarkom Świętej Rodziny.
W ciągu dziejów klasztor był kilka razy rozbudowywany.
Obecnie składa się z dwóch części. Część główna klasztoru opiera się na miejskim murze obronnym. Druga, mniejsza część klasztoru, wybudowana została w 1743 roku,w miejsce starej budowli klasztornej. Klasztor zbudowany jest z cegły na planie prostokąta, pozbawiony cech stylowych, otynkowany z dachem siodłowym.
W chwili obecnej musi przejść gruntowny remont. Wiele prac remontowych udało się wykonać w ramach oszczędności własnych Zgromadzenia. Koszty dalszych prac przerastają jednak nasze możliwości I dlatego zwracamy się
o wsparcie finansowe.
Za każdą złotówkę dziękujemy.Osoby rozliczające się z podatku dochodowego informujemy, że można przekazać 1% podatku na
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KLASZTORU W RESZLU
NIP 7422170627; REGON 280292505
NR KRS 0000303021
NR konta 68885100082001010686220001
MISYJNY BLOG S. DARIANY.

S. Dariana Jasińska - misjonarka z Kenii pisze bloga.
Zapraszamy do odwiedzania tej strony
.

Blog s. Dariany


PROŚBA O WSPARCIE.

1% podatku można przekazywać na Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku. Zachęcamy do wsparcia, a za każdą złotówkę będziemy wdzięczne.

więcej...


NOWY ROK - UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI.

"Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy osiągnęli mądrość serca" Ps 90, 12. Rozpoczęty Nowy Rok niech będzie czasem wzrostu w łasce u Boga i u ludzi
Życzymy też, by błogosławieństwo Boże towarzyszyło nam wszystkim i umacniało w słżbie Bogu i człowiekowi, abyśmy w nasze środowiska wnosili pokój i wzajemną miłość. Szczęść Boże!

Pierwszy dzień roku kalendarzowego to także Światowy Dzień Pokoju, ogłoszony przez Pawła VI i obchodzony od 1968 roku.


Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Pokoju
   Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny - WYDARZENIA 2018 Powrót na górę strony PL EN